Бібліотека Культурного центру УТОГ.

Бібліотека Культурного центру УТОГ є базовим бібліотечним закладом в системі Українського товариства глухих, створена у відповідності до п 8.2 Статуту  УТОГ, підпорядкована Культурному центру, знаходиться на його балансі.

biblio  P1010139

Бібліотека є інформаційним,культурно – освітнім закладом, що сприяє розвитку освіти, виховання, організації дозвілля членів УТОГ та їх сімей, займається пропагандою читання книг та друкованих видань.

Користувачами бібліотеки є нечуючі люди, члени УТОГ  та їх родини, нечуючі учні та студенти середніх та вищих навчальних закладів, де є групи глухих осіб, а також студенти дефектологічного факультету Київського педагогічного університету ім. М. Драгоманова.

biblio  P1010137

  1 . Історична довідка

У 1921-22р.р., коли було створено перший будинок культури глухих в Києві, на колишній вул. Воровського (нині Хрещатик 39), бібліотека почала своє існування з 50 книжок, зібраних у людей для курсів ліквідації неписьменності  глухих(«лікнеп») Київського індустріального рабфаку. А вже у 1955 році з’являється перша друкована  згадка про бібліотеку у книжці «Натхненні працею» — К.: УТОГ, 1955., де сказано, що у Будинку культури» є бібліотека з книжковим фондом 6700 книг, різні газети і журнали.»

P1030076

 2. Книжковий фонд

Зараз універсальний книжковий фонд бібліотеки становить майже 28 000 друкованих матеріалів: книжок, журналів, часописів тощо.

Має непоганий довідковий фонд: енциклопедії, словники, довідники. Серед  них є старі унікальні тематичні енциклопедії – «Театральна енциклопедія» у 5-ти томах, «Географічна» — у 5 томах, «Педагогічна» — у 4 томах, «Хімічна»- у 4 томах та багато інших.

Дефектологический словарь 1970г.; (2-е изд.) подає відомості про різних особистостей, та особливості життя інвалідів взагалі і глухих людей зокрема.

biblio  P1010115

biblio  P1010116

Mini enziklopediya UTOGv1

Нещодавно  було видано «Енциклопедический справочник Украинского  обществ глухих» — К.: УТОГ, 2010 р., який є досто вірним провідником у світ Українського   товариства глухих.

Великою популярністю користується книга В. З. Базоева та В.А Паленного «Человек из мира тишины» : М.: ИКЦ «Академкнига», — 2002 р., яка також є своєрідною енциклопедією історії глухих Росії і і світу, їх товариств і організацій, медичні, психологічні, соціальні аспекти життя глухих людей, їх роботу, освіту, культуру, досягнення у спорті тощо.

 

3. Особливість бібліотеки КЦ УТОГ.

Гордістю нашої бібліотеки і її особливістю є зібрання різноманітних друкованих видань про глухих людей України та світу, їх життя, освіту, культуру, дозвілля, їх досягнення у мистецтві та спорті. Окремим великим розділом книжкового фонду є література з сурдопедагогіки та вихованню глухих дітей.

У бібліотеці представлено велику розгорнуту книжково — ілюстровану виставку :

«УТОГ- наш дім, наша родина. З родини йде життя людини.»

книжная виставка DSC_0006

Другою особливістю і гордістю бібліотеки є наявність в її фонді зібрання книжок, брошур, буклетів з жестової мови глухих, яка є основною мовою міжособистого спілкування глухих людей і чуючих з глухими.

В Інституті спеціальної педагогіки АПН України є Лабораторія жестової мови, яка проводить конференції з питань жестової мови, друкує матеріали та посібники з жестової мови, які також отримує бібліотека.

Бібліотека отримує газету «Наше Життя», яка є друкованим періодичним виданням Українського товариства глухих, освітлює життя і діяльність глухих України і світу. Архів газети «Наше Життя» в бібліотеці маємо з 1993 р. по теперішній час. Сайт газети «Наше Життя» http://ourlife.in.ua

4. Масова, інформаційна діяльність бібліотеки

Масові заходи бібліотеки, інтерактивні літературно – мистецькі свята, цікаві книжкові виставки до знаменних дат і подій, бесіди, вечори та «Часи цікавих повідомлень»  у рамках бібліотечної вітальні «Сяйво» та клубу «Ерудит» дуже приваблюють наших читачів та відвідувачів Культурного центру УТОГ.

Екскурсії, вікторини, тести та ігри, зустрічі з цікавими людьми, глухими поетами, художниками, спортсменами, акторами, презентації книг про глухих  і для глухих людей – є основним змістом масової роботи бібліотеки.

Цікаві презентації книжок, що відбулись:

- Поетичної збірки «Теплынь» глухого поета Анатолія Симоненка з Харкова;
— Поетичної збірки «Между небом и землей»глухих поетес Юлії Соловйової та Валерії Яремко ;
— Повість «По обе стороны стеклянной стены» Лії Банникової глухої письменниці з Росії;
— «От Верлинского до батька Зуя» А. П. Радченко і С. А. Аллахвердяна — про історію глухих шахістів України, які досягли найвищих висот майстерності і продовжують захищати спортивну честь України на шахових дошках Європи і світу.

Різноманітну інформацію про глухих людей і їх досягнення бібліотека збирає в окремих тематичних теках (папках):

- Видатні глухі з світовим ім’ям
— Глухі поети
— Глухі художники
— Театри глухих
— Все про глухих
— Книжкові виставки
— Сценарії , вікторини
— Знаменні та пам’ятні дати
— Музеї та екскурсії
— Бібліотечна робота

Bibilioteka LARIONOVA DSC05826

Ларіонова Нелла Антонівна — бібліотекар КЦ УТОГ, з 1988 року, відмінник УТОГ, нагороджена відзнакою УТОГ «За заслуги».

Якщо ви ще не є нашим читачем, маєте проблеми зі слухом, завітайте до нашої бібліотеки, де вас зрозуміють і допоможуть поринути у цікавий дивосвіт друкованого слова!

Читайте більше — це корисно і цікаво!!!

ПЛАН ЗАХОДІВ

БІБЛІОТЕКИ КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ УТОГ

 2016 року на II-ге півріччя

 

Л  И  П  Е  Н  Ь

7/VII – Книжкова виставка «Свято Івана Купала»

10/VII – Марсель Прус – як видатний французький письменник і його величезний вплив на літературу ХХ ст. (145 р. від дня народження) – літературні роздуми

21/VII – Вечір літературного портрету: «Героїня національного визволення» — до 110-ї річниці від дня народження Олени Теліги (1906-1942) української поетеси, публіциста, громадського і політичного діяча

С Е Р П Е Н Ь

 

23.08 – До Дня Державного прапора України: «Історія державних українських символів» - публіцистична бесіда

23-30.08 – «25 років Незалежності і свободи» - книжкова виставка

«А чи справді ми незалежні?» політичні роздуми

31.08 – «Іван Франко – дороговказ української нації на єдиний шлях – політичної свободи» (до 160-річчя від дня народження українського поета, публіциста, громадського діяча (1856-1916)) – літературний вечір

В Е Р Е С Е Н Ь

 

01.09 – Книжкова виставка до Дня Знань: «Бути освіченим престижно»

19-25.09 – «УТОГ У міжнародній спільноті» (участь у заходах до Міжнародного дня глухих)

30.09 – «Видатна постать з історії української державності» - 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866-1934), першого президента України, українського історика, громадського та політичного діяча – книжкова виставка, публіцистичний вечір

Ж О В Т Е Н Ь

 

01.10 – До Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветеранів: «І в труді, як в бою, ветерани в строю» - книжкова виставка, бесіда

05.10 – Всесвітній День вчителів: «Майбутнє починається сьогодні» книжкова виставка

14.10 – День Покрова Пресвятої Богородиці

             День українського козацтва

             День захисника України

             «Почуємо славу, козацькую славу!» - огляд українських творів, присвячених укр. козацтву

17.10 – «З плеяди шістдесятників – Іван Драч» - український поет, перекладач, громадський і політичний діяч (80 років від дня народження) – літературний вечір

Л И С Т О П А Д

 

09.11 – До Дня української писемності і мови:

             «Наша мова – мова вічної землі,

             Наше слово – слово вічного народу!» - книжкова виставка, історичні роздуми

11.11 – «Вічні проблеми буття у творчості Ф.М.Достоєвського» (До 195-ї річниці від дня народження (1821-1881), російського письменника) – вечір літературного портрету, книжкова виставка

21.11 – До Дня Архістратига Михаїла – покровителя Києва:

             «Київ наш ніколи не мине,

             Поки меч Архангела не згасне!» - поетичний вечір

 

Г Р У Д Е Н Ь

 

01.12 – До Міжнародного дня інвалідів: «День турботи і милосердя» — книжкова виставка

06.12 – День Збройних сил України:

             «Душу й тіло ми положим

             За нашу свободу!..» - публіцистичний вечір, книжкова виставка

25.12 – «З Новим роком! З Різдвом Христовим»

             «Різдвяні передзвони» - новорічний вечір-вогник

30.12 – З циклу «Видатні глухі світу»

             Святослав     Гординський   –  український  художник,  мистецтво-знавець, поет, перекладач (110 р. від дня народження —  (1906-1993)