Den+Sobormosti_2016

22 січня ми традиційно відзначаємо День соборності. Наразі, коли є загроза для територіальної цілісності держави, ця дата для нас є особливо важливою.
Проголошення Акта злуки 22 січня 1919 року було приурочено колись до попередньої важливої дати – 22 січня 1918 року, коли Четвертим універсалом Центральної Ради була проголошена незалежна Українська Народна Республіка. Цього року у нас 25-та річниця Незалежності, яка відзначається упродовж усього 2016 року – рік української державності. Соборність – то не лише єдність території, а ще й духовно-соціальне явище. Та насправді Соборність – це процес. Він розпочався для нас усередині XIX ст., коли різні організації почали заявляти, що непогано б українцям жити всім разом. У 1919 р. ця ідея не надовго реалізувалася, потім Україна була знову розділена. Після Другої світової війни майже всі українські землі були об’єднані. Але тепер ми розуміємо, що процес Соборності триває постійно – ми намагаємося побудувати Державу Україна.
Запрошуємо до Культурного центру УТОГ 22 січня 2016 р. о 16 год. на інформаційно-ілюстровану бесіду та книжкову виставку, присвячені Дню Соборності України.

Den_Sobornosti_2016_DSC6259