Депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора в будь-яких формах на території Івано-Франківської області до моменту повного припинення окупації території України.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Тримай KURS.
Проект рішення депутатам представив Ігор Дебенко. Він зазначив, що це рішення має рекомендаційний характер.
“Ми як депутати обласної ради маємо засвідчити свою позицію. Проситимемо людей утримуватися від культивування, просовування російськомовного продукту агресора”.
Дебенко роз’яснив, що під “російськомовним продуктом агресора” розуміються пісні, фільми, музика, яка виробляється, продукується російськими громадянами, фірмами, , а також пісні українських виконавців російською мовою.
Мораторій на російськомовний продукт ввели з “метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації”.
Проект рішення передбачає також створення міжвідомчої робочої групи за участі громадськості, правоохоронців та працівників РДА з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора на території Івано-Франківської області.
Рішення підтримали 68 депутатів. Троє не голосували.
Нагадаємо, депутати Львівської обласної ради оголосили мораторій на використання російськомовного культурного продукту на території області.
Також, депутати Житомирської обласної ради на черговому засіданні ввели заборону на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту.
Відзначимо, що на думку політолога Віктора Каспрука, перебування частини України в неукраїнському мовному просторі та нехтування повноцінним функціонуванням української мови у всіх сегментах функціонування суспільства, унеможливлює всеосяжну дерусифікацію в Україні.

Джерело:

https://kurs.if.ua/news/oblrada_zaboronyla_na_terytorii_prykarpattya_rosiyski_filmy_ta_muzyku_71152.html