ВИХІДНИЙ НА ВДНГ:
ФЕСТИВАЛЬ КРАФТОВОГО СИРУ І НЕ ТІЛЬКИ!

В осінній суботній день наша група вирішила провести вихідний на ВДНГ. Тим більше, що день обіцяв бути по осінньому теплим, а заходи цікавими. І наші очікування виправдалися! 14 — 15 вересня там проходив Фестиваль крафтового сиру. До Києва приїхали понад 50 виробників-сироварів з усієї України. Вони представляли свою продукцію, як нові, так і вже знайомі сири і брали участь в конкурсі.
Наш вихідний почався з відвідування цього незвичайного фестивалю. Ми на власні очі переконалися, що захід дуже цікавий. Було представлено стільки різноманітних сирів! Тим більше можна було не тільки подивитися, але і скуштувати. Ми з упевненістю можемо сказати: «Всі сири дуже і дуже смачні, свіжі, деякі навіть незвичайні не тільки на смак, але і на вигляд. Смажені, журавлинні, лавандові …, .з цвіллю і без …, з козячого, овечого або коров’ячого молока, але всі вони варті уваги! » А наші сировари не гірші зарубіжних! У цьому ми самі переконалися!
Як правило, до вина подають сир, тому на фестивалі можна було продегустувати і вина. Окремі виробники представляли не тільки сири і вино до них, а й іншу свою продукцію. Варення і соуси. Такі незвичайні! Як виявилося це з шишок, цибулі …. Чіпси, мед зі всілякими добавками, зефір не тільки в красивій упаковці, але і виконаний у формі квітів. Яке було різнобарв’я з сушених фруктів і трав для глінтвейну! І, на все це можна було не тільки дивитися, а й пробувати. Проходили майстер — класи з виготовлення сирів. Цікавий майстер — клас з розпису кухонних дощок. Малюнки були співзвучні фестивалю. Нас вразило, що цей захід був абсолютно безкоштовним і доступним для всіх!
Також, на ВДНГ, був ще один захід, який привернув нашу увагу. Фестиваль грузинської кухні і виноробства KARTULI FEST 2019. Нас зацікавив цей фестиваль так як грузинську гостинність ні з чим не порівняти. Правда, нам довелося купити пільговий вхідний квиток. Для нас він був по 50 грн., але в подарунок кожному гостю Фестивалю обов’язково давали келих грузинського вина Kartuli VaZi, а дітлахам лимонад. На цьому святі ми могли спробувати не тільки вино і оцінити грузинську кухню, а й подивитися виставки — продажі сувенірів, ювелірних виробів з національним колоритом. Дуже красиві фотозони привернули нашу увагу. Помітили, що не тільки ми із задоволенням робимо там фото на пам’ять. Були організовані зони відпочинку для дітей і дорослих. Для дітей були передбачені гамачки з тканини з національним орнаментом. Проходили майстер — класи з навчання грузинським танцям.
Коли ми йшли з Фестивалю на деревах загорілися вогники. У зоні відпочинку було таке зачаровуюче казкове відчуття, а перед сценою люди займали вже місця, щоб подивитися виступ Арсена Мірзояна. Про цього співака говорять, як про артиста, що поборов глухоту. У 2000 році він повністю втратив слух на ліве вухо, в 2004 — на праве. Але лікарі за допомогою протезування повернули йому можливість займатися музикою.
Довго наша група перебувала під враженням вихідного дня на ВДНГ. Ми провели там 7 годин, але з повною упевненістю ми можемо сказати: «Це було здорово!».

Віолетта Махоріна,
Культурний центр УТОГ

Фото: Віолетта Махоріна.