Екскурсія на телеканал «ПРЯМИЙ»
Особливою популярністю у нечуючих Києва користуються екскурсії на телебачення. Нам випала нагода відвідати «ПРЯМИЙ» канал і дізнатися, як і чим живе цей канал, як готуються передачі і йде прямий ефір. А головне — ми дуже хотіли побачити роботу наших перекладачів жестової мови на телебаченні. Були сформовані 3 групи (21. 09, 5.10 і 2.11) і всі бажаючі змогли на власні очі побачити секрети майстерності в роботі прямого ефіру.
Студія «ПРЯМОГО» каналу розташована у Бізнес-центрі «Парус», який отримав свою назву через схожість будівлі з вітрильником. Це 33 поверховий найдорожчий офісний центр України. А до 2010 року будівля була найвищим хмарочосом в нашій країні.
Студія каналу знаходиться на 24 поверсі цього бізнес-центру. За формою нагадує човен, має панорамні вікна на всі стіни студії з яких відкривається чудовий вид на місто. Ми могли бачити купол Верховної Ради з прапором нашої країни, стадіон, постояти на «кормі» корабля, чи то пак студії і помилуватися видом на місто.
А, тепер про сам канал. Це — Український інформаційний канал, який замінив канал «Тоніс». З 2018 року канал «ПРЯМИЙ» почав своє мовлення. А 20 грудня 2018 року вийшов 1-ий випуск програми «Репортер» на мові жестів. Вперше не тільки в Україні, але і в світі інформаційні передачі йдуть в режимі реального часу. Можна ще на Ютубі подивитися всі програми каналу. Канал набрав понад 100 тисяч передплатників і отримав СРІБНУ кнопку від Ютуб. Ця нагорода присуджується тому, хто набирає більше 100 тис. передплатників.
Нам показали як йде прямий ефір у студії, що ми бачимо на екрані в цей час. І як йде робота за кадром, яку телеглядач не бачить на екрані. Виявилося, що дуже багато людей задіяні в прямому ефірі. Це не тільки ведучі, кореспонденти, оператори, а й люди, які за кадром, які монтують сюжети інформаційних програм у прямому ефірі. Ми побачили кілька студій, де йде робота над прямим ефіром. Нам цікаво було дізнатися які умови роботи у студії. Нам показали не тільки студії і знімальні майданчики, а й гримерку, гардеробну, зони відпочинку та кухню … Але найцікавіше, ми побачили наших перекладачів жестової мови в роботі! Спритність рук тих, хто дає прямий ефір вражає. Ми спостерігали зміну перекладачів жестової мови в прямому ефірі і змогли побачити те, що не бачить глядач на екрані. А для нього зовсім непомітно проходить зміна перекладачів. На каналі працює 8 перекладачів жестової мови, 6 із них з сімей нечуючих. Нам цікаво було поспілкуватися з людьми, завдяки яким ми отримуємо доступ до інформації і з таким інтересом дивимося телебачення і чекаємо нових випусків програм.
Вийшовши з будівлі, ми не поспішали додому. Спілкувалися, робили пам’ятні фото на вулиці і вирішили прогулятися містом. Погода дозволяла і настрій теж. Виявляється, стільки цікавих є місць …. Про одне з них я вам розповім. На вулиці Шота Руставелі, 44 зовсім недавно відкрили міні — скульптурку, яка називається «Київський балкон». Присвячена вона тим людям, які люблять зберігати старі речі на своїх балконах і ніяк не можуть від них позбутися та викинути їх. Цим балконом авторка скульптурки Юлія Бевзенко в гумористичній формі показала проблему нашого міста і змусила задуматися про те, що бачать люди дивлячись на наші будинки ….

 

Віолетта Махоріна,
Культурний центр УТОГ