Lavra December_2019_54

ЕКСКУРСІЯ НЕЧУЮЧИХ У НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК
«КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА»

Києво — Печерська Лавра по праву вважається гордістю України і входить до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Це не тільки релігійне, а й історичне місце.
За час становлення монастиря, Лавра прославилася на всю Київську Русь і за її межами великими культурними досягненнями. В XI столітті тут зародився літопис. Всі ми пам’ятаємо «Повість временних літ», яку в цьому святому місці написав Нестор Літописець. При монастирі з’явилася перша бібліотека. У Лаврі жив і творив перший іконописець Київської Русі — Аліпій, на території Лаври була побудована перша лікарня. Лавра славиться на весь світ своїм унікальним монастирським комплексом. Тут знаходяться 14 православних храмів, 3 дзвіниці, чоловічий монастир, 7 музеїв, друкарня і бібліотека з часів Київської Русі. Це місце було засновано великими святими Феодосієм і Антонієм, які жили в печерах з яких і почалася історія Лаври ….
Нечуючі, які прийшли на екскурсію, мали можливість побачити Успенський собор — головну церкву монастиря, відновлену з попілу. Побували в легендарних Лаврських печерах, де спочивають мощі 123 угодників, це набагато більше ніж в інших монастирях світу. В це святе місце прагнуть люди зі всієї земної кулі.
Здивувала нас резиденція Святого Миколая, розташована у Великій Лаврськії дзвіниці. Нам розповіли не лише про цю дзвіницю. Захоплюючою була розповідь про Святого Миколая. До речі, кожен бажаючий міг написати не тільки листа, але і загадати щось заповітне під «Аркою бажань».
У резиденції Святого Миколая проходить виставка «Казки народів світу». Ми могли помилуватися авторськими ляльками, познайомитися з роботами художників, оцінити майстерність шиття з клаптиків ….
Зачарували нас не тільки яскраві фотозони, але і сама казкова Лавра в новорічній ілюмінації. Всі залишилися дуже задоволені екскурсією, довго не розходилися, поверталися додому з позитивним настроєм.
Ми вдячні за теплий прийом і цікаву, пізнавальну екскурсію жестовою мовою ієрею Серафиму, випускнику школи української жестової мови Культурного центру УТОГ, і його помічнику — студенту 4 класу семінарії Богдану Тереховському, який зараз вивчає жестову мову .

Віолетта Махоріна, Культурний центр УТОГ