СВЯТО НОВОРІЧНОЇ ІГРАШКИ
Новий рік — найбажаніше, чарівне і казкове свято для всіх дітей і дорослих. Кожна людина чекає від Нового року здійснення своїх бажань, здійснення заповітної мрії. У Новий рік можна відчути себе дитиною навіть якщо тобі 80 років.
У кожній родині є свої традиції цього свята. Багато хто з нас любить прикрашати свій будинок, ялинку різнокольоровими гірляндами та іграшками, тому свято виходить особливо загадковим і чарівним, а будинок наповнюється особливою атмосферою. У кожного з нас є улюблена ялинкова іграшка або новорічні фото, які дарують приємні спогади. Минають роки, ми дорослішаємо, але дбайливо зберігаємо старі новорічні фото, іграшки, листівки та прикрашаємо ними будинок і ялинку, розповідаємо про них своїм дітям. Адже новорічна іграшка і новорічна атрибутика — своєрідний символ казки, дитинства та теплого домашнього вогнища.
Центр Української культури та мистецтва дев’ятий рік проводить «Свято новорічної іграшки». Охочих подивитися цю виставку з цікавою розповіддю було дуже і дуже багато. На виставку прийшли близько 150 нечуючих і нам довелося розділитися на 4 групи (дві групи з дітьми і дві групи дорослих). Стільки позитивних емоцій і вражень отримали наші нечуючі дорослі і діти від відвідування цього заходу! Багато обмінювалися враженнями від побаченого, згадували свої новорічні прикраси і навіть у деяких в телефоні були старі новорічні дитячі фото, які вони з великим бажанням показували та розповідали нам їх історію.
Навіяли спогади представлені на виставці фото дітей 60-х – 70-х років, колекція антикварних ялинкових прикрас 40-х – 60-х років вже минулого століття і новорічних листівок відомої письменниці і колекціонера Лади Лузіної. Привернули нашу увагу не тільки розписані кулі, здивували нас ялинкові іграшки з вати (ми думали, що це іграшки з запеченого тіста), милуали око ялинкові іграшки з плетених атласних стрічок, в’язані гачком із ниток, вишиті хрестиком і гладдю, гірлянди з паперу , колекція Дідів Морозів з пап’є-маше, карнавальні маски… Дуже сподобалися казкові новорічні пейзажі і незвичайні зони з новорічною атрибутикою різних років — санки, шубка, ковзани … Привернув нашу увагу і символ цього року — мишка зроблена з сухих трав — дуже мила, красива, незвичайна і привітна .
Багато хто з нас любить фото і з цікавістю розглядали фото дітей початку XIX століття. А потім і самі поспішали в барвисті фотозони зробити фото на згадку.
Дуже вразили ялинкові іграшки, зроблені своїми руками. У їх створенні бере участь вся сім’я. Напевно, і у вас є своя улюблена новорічна іграшка, з якою пов’язана своя цікава історія. Хочеться, щоб і ви згадали якою була ваша улюблена ялинка та іграшка!
Після екскурсії багато нечуючих зі своїми друзями прогулялися по Подолу, де розташувалося чудове новорічне містечко, відвідали головну ялинку нашої країни на Софійській площі.
Дякуємо нашим помічникам, які приходять на наші екскурсії та вдосконалюють і свою жестову мову. Це — Ангеліна Орєшкова, молода перекладачка КЦ УТОГ, Єлизавета Павлюк — студентка 3 курсу Національного педагогічного університету імені Драгоманова, Богдан Канарський — випускник школи жестової мови КЦ УТОГ, активісти Сергій Вовк і Інна Граб.
Віолетта Махоріна,
Культурний центр УТОГ

 

Фото:Віолетта Махоріна