«…Вода саме життя …
Вода – найбільше багатство на світі … »
Екзюпері

Вода — це найдорожче багатство на нашій планеті!
Ми часом навіть про це і не замислюємося, використовуючи її кожного дня: п’ємо, готуємо їжу, користуємося душем … Без води неможливе життя рослин, тварин і людини. Зараз питну воду ми можемо використовувати всюди і завжди, просто відкривши кран, тому не звикли економити її. Виявляється, запасів прісної води на Землі дуже мало. Але ж без води немає життя на Землі!
Про воду і її властивості ми дізналися коли відвідали Водно — інформаційний центр або просто — Музей води. 19 січня — день відкритих дверей з нагоди свята Водохреща. Ще з давніх часів прийнято вважати, що у Водохресну ніч вся вода стає святою. Це одна з найзагадковіших властивостей води. Багато з нас приносять з храму в цей день додому освячену воду і зберігають її весь рік, до наступного свята. Вважається, що така вода не втрачає своїх властивостей з часом і допомагає людині в скрутну хвилину.
Багато охочих було відвідати цей незвичайний музей і в цей святковий день. Було більше 50 осіб наших нечуючих, деякі були з дітьми. Нам довелося розділитися на 4 групи (2 групи батьки з дітьми і 2 групи дорослих). Але найбільше здивування і шок у нас виникло коли ми побачили величезну чергу бажаючих відвідати в цей день музей! Деякі наші нечуючі згадували як вони колись, за часів Союзу, стояли в чергах за продуктами і модним одягом …. І як змінився час …. Сьогодні немає вже величезних черг, тому так здивувала не просто черга, а величезна черга до музею!
Водно-інформаційний центр був відкритий 24 травня 2003 року. Знаходиться він в Хрещатому парку в старовинних водонапірних вежах, побудованих ще в 1872-1876 роках і до 2003 року, в самому центрі міста, руйнувалися …. Тоді і була запропонована ідея створити в них незвичайний музей. Основна експозиція Музею води знаходиться під землею. На ліфті ми спускалися в підземелля, де нас чекли дуже цікаві оповідання про воду і її властивості, про те, чому ми повинні дбайливо ставитися до такого дива природи як вода… Але нашу увагу привернули не тільки розповіді, а й експонати музею. Це — величезні акваріуми, діюча модель артезіанської свердловини, каналізаційний колектор, грот, старовинний колодязь, дерев’яні труби, які використовувалися для фонтану «Самсон» в XVIII столітті. Можна також там побачити і як тануть льодовики, йде дощ, і навіть поспостерігати за виверженням гейзера … А ще — там можна помандрувати по «каналізаційних» трубах з величезними щурами, побачити величезний унітаз, подивитися на штучну блискавку і почути гучний гуркіт грому. Показали нам і величезні мильні бульбашки, в яких можна розміститися в повний зріст і, навіть, зробити незвичайне пам’ятне фото.
Вода — це диво природи! Вона розтікається величезними океанами, морями, великими і маленькими річками …. Вона паром піднімається вгору, ллється на нас дощем або падає снігом … Вона пливе по небу химерними хмарами… У воді ми купаємося і плаваємо…
Отже, це правда, що без води немає життя на Землі! На жаль, про це, ми часом не замислюємося!

Віолетта Махоріна,
Культурний центр УТОГ