Екскурсія в Музей становлення української нації
«Нашим завданням було створити такий музей, який би зміг об’єднати українців навколо своєї історії »
Засновник Музею становлення української нації
Валерій Галан
Україна — найбільша країна в Європі. А український народ — унікальний. Він вижив, незважаючи на те, що за всю свою історію неодноразово піддавався окупації і, ствердився як держава.
Наша численна група вирішила відвідати музей, де в дуже цікавій формі можна ознайомитися з історією нашого народу і становлення не тільки української нації, а й держави. Це — Музей становлення української нації, який розповідає про історію нашого народу через образи знаменитих українців — своєрідних символів тієї епохи, в якій вони жили. Експозиція представляє 25 сюжетних залів і показує становлення української нації з часів Київської Русі і по сьогоднішній день.
Це дуже цікавий, інтерактивний музей, який не має аналогів ні в нашій країні, ні в світі. Адже сучасні технології дозволяють робити багато речей інтерактивними, тобто такими, в яких ми можемо самі приймати участь. Тому цей музей унікальний! Над його проектом працювала велика команда відомих вчених, істориків, IT- фахівців, скульпторів, дизайнерів, громадських діячів і волонтерів. Робота над створенням музею тривала 5 років. Залучалися навіть фахівці з-за кордону. Знаменитий в усьому світі Музей мадам Тюссо надавав консультаційну підтримку. Наші фахівці зібрали весь досвід своїх попередників і свої знання, тому наш музей перевершив за якістю фігур історичних діячів. При створенні фігур використовувався не тільки віск, а й силікон, пластик, кібершкіра…. Зовнішній вигляд історичних постатей, їх вік і одяг відповідають тому часу, коли відбувалася подія, що показана в сюжеті. Експозиція вийшла дуже барвистою, фігури історичних особистостей дуже реалістичні — як живі і, здається, що навіть можуть розмовляти з відвідувачами.
З експозицією можна ознайомитися за допомогою екскурсовода або аудіогіда, за допомогою інформаційних стендів, діорам, карт, картин — доступних для отримання інформації легко і не вимушено. Є й мультимедійні стенди в форматі 3D, які дають інформацію про нашу історію.
Дуже велике враження на нас справили більше 100 3D фігур знаменитих українців різних часів: княгиня Ольга, князь Володимир, гетьман Богдан Хмельницький, філософ Григорій Сковорода, церковний і світський діяч Петро Могила, історик і політичний діяч Михайло Грушевський, геніальні Тарас Шевченко, Леся Українка, Соломія Крушельницька, Богдан Ступка, сучасні митці Джамала, Кузьма Скрябін, Олег Скрипка, захисники Донецького аеропорту … ..
Один із розділів у музеї присвячений замкам України, які представлені тут у формі макетів.
Всім сподобалася «карта» України, де можна не тільки подивитися, але і взяти з собою на пам’ять землю улюбленого серцю регіону нашої держави.
Дійсно, дивлячись на такі яскраві експонати і доступну інформацію пізнаєш глибше історію своєї країни і розумієш — нам є чим пишатися і захоплюватися!

Віолетта Махоріна,
Культурний центр УТОГ

 

Фото: Віолетта Махоріна.