Національний Ботанічний Сад ім. М. М. Гришка НАН України знаходиться в Печерському районі. Це один з найбільших ботанічних садів Європи, розташований на 130 га. Дата його заснування 1935 рік. Ось уже 85 років радує він не одне покоління як киян так і гостей міста.
Через короновірус наш вибір припав, в цю пору року, на нього. Так як це величезна паркова зона і можна збиратися групами, спілкуватися, а також і милуватися природою. Та й погода порадувала нас в суботній день, напередодні Міжнародного дня глухих. Адже Ботанічний сад прекрасний у будь-яку пору року!
А восени ми зазвичай згадуємо минуле літо і будуємо плани на наступну весну. Коли Ботанічний сад особливо прекрасний з — за бурхливої зелені дерев і розмаїття кольорів. Це дуже великий і красивий парк, багато куточків з тематичними зонами, містками, драбинками, альпійськими гірками, альтанками та лавочками. У ботсаду багато містечок які не пошкоджені природою. Створено маленькі куточки з рослинами різних країн. Представлені: степи України, Кавказ, Далекий Схід, Крим … Зібрані рідкісні рослини, які дають нам уявлення про кожен регіон. Помітили велику кількість різноманітних хвойних рослин.
А, ще там представлені екзотичні сади таких країн як Корея, Японія, Індонезія з незвичайними будівлями і розписом. Неподалік від Індонезійського саду перебуває бронзовий монумент «Молитва про мир». Можна помилуватися і пальчиковим живописом (роботи виконані фарбами за допомогою пальців рук) сидячи на лавці.
Є місця, де можна перепочити і поспілкуватися: зустрічаються місця з лавками під навісом, можна забратися на Альпійську гірку, пройтися зеленим лабіринтом, помилуватися осінніми квітами ….
Здивувала нас і теплиця з тропічним кліматом, який не всім людям підходить. Перше відчуття було, що потрапили в сауну. Хоча нас порадували там екзотичні рослини.
У ботанічному саду дуже багато місць для різноманітних фотосесій, прогулянок з дітьми, пікніків …. Словом — це місце, де багато зелені, квітів, красивих місць і свіжого повітря. Тут можна чудово провести час, відпочити від міської суєти.
За одне відвідування нереально ознайомитися з різноманітністю рослинного світу ботанічного саду, тому прийняли рішення повернутися сюди НАВЕСНІ …

Екскурсія відбулася 26 вересня 2020 року.

 

 

Текст і фото Віолета Махоріна.