Екскурсія до Софії Київської (04. 10. 2020 р.)
Софія Київська – візитна картка столиці України. Хто хоч раз побачив її, той уже ніколи не забуде це диво.
Київський собор прекрасний у будь-яку пору року. Ось уже більше 1000 років стоїть він і дбайливо зберігає свої таємниці. До сих пір розшукують в його підвалах бібліотеку Ярослава Мудрого. На його стінах можна побачити мозаїку, яка збереглася з XI століття. (Політрою ніж 170 відтінків.) Найвідоміша мозаїка називається Богородиця «Незломна стіна» (Оранта), до сих пір дивує своїми розмірами і легендою про те, що поки вона стоїть — наше місто буде жити і процвітати. Адже жодної війні не вдалося зруйнувати Оранту за ці роки.
Дивують графіті на стінах Собору (більше 300), які свідчать про високий рівень грамотності Київської Русі XI століття.
Побачили ми і саркофаг Ярослава Мудрого і його дружини Ірини. Вразила нас розповідь про те, як для збільшення звуків в кладку стін собору закладали посудину у формі глечиків. Ми змогли і на власні очі побачити посудину серед уламків представлених в експозиції.
А, великий макет дає уявлення яким був Київ в XI сторіччі.
Після невеликої екскурсії в історію ми перейшли в Браму Заборовського — це красива архітектурна пам’ятка XVIIІ століття. Там нас чекав майстер — клас по малюнку на склі.
Відвідали ми і Вежу Анни. В якій зараз, представлена виставка костюмів тієї епохи.
Привернув нас Будинок Митрополита. (В цей раз ми змогли відвідати всі 3 поверхи.) У будівлі відтворені інтер’єри покоїв митрополита XVII-XIX століть з антикварними меблями. Справила враження розписана вручну облицювальна плитка для печей …, різьблення по дереву на меблях, розпис сюжетів з Біблії на тканині ….
А, ще в Будинку Митрополита зараз проходить виставка «Палац казок Андерсена», присвячена 215-й річниці від дня його народження. Яку ми з великим задоволенням відвідали.
Попереду нас чекала прогулянка по території Заповідника з віковими деревами і звичайно ж Дзвіниця з якої відкривається захоплюючий вид на місто. (Висота якої ставити 76 м.).
А, ще ми помітили, що на Софійській площі недавно встановили з бронзи 3D-модель Софійського собору зі шрифтом Брайля, яка дає можливість незрячим і слабозорим тактильно (за допомогою пальців рук) ознайомитися з відомим пам’ятником, а зрячим — уявити, як пам’ятник виглядає з висоти пташиного польоту.
Заповідник Софії Київської — це дуже гарна і найдавніша пам’ятка архітектури Європи, який по праву входить в список світової спадщини ЮНЕСКО.

 

 

 

 

Текст і фото Віолета Махоріна.