Маріїнський палац і Маріїнський парк знаходяться в історичній частині нашого міста, З 4 вересня 2020 року Маріїнський палац був відкритий для екскурсій (після 11 річної реконструкції). Трьом (з 5) нашим групам уже вдалося 10 жовтня 2020 року побувати в цьому прекрасному Палаці, який має свою історію і тепер відкритий для всіх.

Марііскій палац часто називають президентськім, тому що ця будівля сьогодні є церемоніальній резиденцією глави України, а зараз ще і музеєм, де в певні дні проводять екскурсії і ми можемо «доторкнутися» до історії нашої держави …..
Розпочала будівництво цього палацу Єлизавета Петрівна (вона особисто вибирала для нього місце), а закінчили будівництво при Катерині II. Цей красивий Палац побудований за проекту Растреллі в 1752 році, в стилі борокко. Для цього стилю характерний колір фасаду в біло — блакитних тонах, а всередині будівлі використовується ліпнина, яка покрита натуральною позолотою, картини, скульптури і фрески.
У нашого Палацу велика історія і навіть сумна. У 1819 році, після декількох пожеж, він був зруйнований. І тільки через 50 років імператор Олександр II почав відновлювати його. Допомагала йому його дружина Марія Олександрівна. За її ініціативою було закладено Маріїнський парк. Який і отримав назву — Маріїнський, в честь неї.
У 1917 — 1918 роках будівлю займали більшовики. Весь інтер’єр палацу був вивезений … В будівлі знаходився спочатку Виконавчий комітет міста, а надалі це було будівлею ЧК з в’язницею …., а парк став місцем розстрілів …. Ось такі , часом непередбачувані, витки історії були у цього палацу!
У роки Великої Вітчизняної війни в центральну частину палацу потрапила бомба. Його знову відновлювали … Весь цей час Палац іменувався царським і тільки після 1949 року його назвали в честь вдови Олександра III — Марії Федорівни, яка не тільки дбала про палац і парк, у нашому місті, а й була попечителькою Санкт — Петербурзького училища для глухих дітей. За радянських часів будівлю стали використовувати для урочистих випадків глав держав …. І навіть за наказом Л.І. Брежнєва царські кабінети було замінено на ліфт …..
У 1991 році Україна стала НЕЗАЛЕЖНОЮ державою і Маріїнський палац став офіційною резиденцією глав нашої держави. Тут проводяться офіційні прийоми на вищому рівні, саміти, нагородження ….
Під час екскурсії ми не лише ознайомилися з історією Палацу, а й на власні очі побачили картини, яким понад 100 років, подарунки президентам України. З вестибюля ми піднімалися по білій мармуровій драбині в зали палацу ….. ми побували і в церемоніальній залі, обгородженому червоною оксамитовою стрічкою, в центрі якого мають право стояти тільки ГЛАВИ ДЕРЖАВ, а так само побували і в залах для переговорів і навіть нам показали вітальню — столову (на 6 персон) ….
У цього Палацу не тільки непроста історія, але і є своя краса і привабливість, і ми можемо пишатися історичною цінністю Маріїнського палацу.

 

Текст і фото Віолета Махоріна.