ІНТЕРАКТИВНИЙ ПРОСТІР або екскурсія в ПЕРШИЙ державний «МУЗЕЙ НАУКИ» (29.10.2020).

Протягом декількох років я регулярно організовую і провожу екскурсії в КЦ УТОГ. На екскурсії приходять люди різного віку: пенсійного, середнього, молодого; сім’ї з дітьми …. (хто стежить за нашими фоторепортажами з екскурсій на сайті і в соціальних мережах, можуть самі в цьому переконатися …)
На численні прохання була організована і проведена (29.10.2020.) Екскурсія в ПЕРШИЙ державний «МУЗЕЙ НАУКИ». У зв’язку з неблагополучною ситуацією пов’язаною з короновірусною інфекцією нам було РЕКОМЕНДОВАНО розділитися на 2 групи. Порадили людей старшого віку і молодого розділити один від одного (як свідчить сучасний народний слоган: «Бережіть своїх бабусь і дідусів, мам і тат від інфекції ….»). Ми прислухалися до цих порад і розділившись на групи почали знайомство з експозицією музею з різних локацій.
А тепер, хочу розповісти про цей УНІКАЛЬНИЙ музей, який зовсім недавно відкрив свої двері ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ! З ініціативи Малої академії наук України був створений на ВДНГ ПЕРШИЙ державний «МУЗЕЙ НАУКИ». Команда вчених з 5 країн світу працювала над його експозицією.
Зараз в світі широко застосовується новий напрямок в музейній роботі — ІНТЕРАКТИВНИЙ ПРОСТІР. За допомогою сучасного оформлення стендів, оснащення сучасною технікою, доступу до інформації …. унікальних експонатів відвідувачам пропонується САМИМ «добути» інформацію: прочитати, дослідити, подивитися, поекспериментувати за допомогою приладів, знайти інформацію на екранах моніторів. Але так як це ще зовсім один з нових напрямків в роботі , то співробітники музею допомагають знаходити інформацію: показують, розповідають, проводять разом з відвідувачами експерименти …..
І ми з великим задоволенням брали участь в дослідах: за допомогою звуку з піску створювали гарні візерунки, а в інтерактивній пісочниці самі створювали вулкан. Із задоволенням групою та разом з дітьми збирали МОСТ ЛЕОНАРДО та Вінчі (Не тільки геніального архітектора, але й великого художника, який подарував світові портрет Джаконди, над загадковою усмішкою якої, ось уже кілька сот років «б’ються» кращі мистецтвознавці з усього світу!) . До речі, цей міст споруджувався без єдиного цвяха.
Зацікавила нас і Котушки Тесла, за допомогою якої можна запустити блискавку. А, поруч на стенді знайшли інформацію про великого вченого — Олександра Белле, який викладав у школі для дітей з вадами слуху і створював різні пристосування для поліпшення слуху і мови, світову популярність здобув за винахід ТЕЛЕФОНУ! Дуже цікаво оформлена локація, де можна дізнатися і про наших українських вчених і винахідників.
В експозиції є і цікаві експонати, які дивують, вражають, захоплюють! Це і відбивачі звуку, які з успіхом застосовувалися під час Другої світової війни, і арка, яку без цементу можна спорудити, і протиударне скло, яке неможливо розбити, скільки екскурсантів намагалося це зробити і ніхто не зміг …., а чого тільки вартий велосипед з квадратними колесами з музею математики Нью — Йорка. Багато хто з нас навіть ризикнули покататися на ньому. Інтерактивний стіл привернув і нашу увагу з 3D моделлю людського тіла зі Швеції. І ми збираючи макет перевіряли свої знання з анатомії.
Як хочеться хоч на час побувати банкіром і зробити за секунду 6 тисяч транзакцій по всьому світу! За допомогою інтерактивного стенду можно спробувати зробити і це.
Любителям астрономії пропонується в міні кінотеатрі, сидячи в кріслах «мішках», подивитися наукові фільми, які супроводжуються субтитрами. А перед входом в зал можна розглянути костюми і годинники першого українського космонавта Леоніда Каденюка.
Звернули ми увагу і на купол павільйону, який змінює свій колір, в залежності від відповідей відвідувачів. Світильники у вигляді куль виконують функції не тільки освітлення, але і маятників. На жаль, неможливо описати всі експонати здатні вразити вашу уяву …. Як говорить народна мудрість: «Краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути».
Завдяки сурдоперекладу ця пізнавальна екскурсія в НАУКОВИЙ музей стала більш зрозумілою для людей з порушенням слуху. Хочеться подякувати нашим перекладачам і громадським працівникам Аліну Михайлову та Олександра Горлачова, які в свій переклад вкладають частинку своєї душі. Завдяки їхнім рукам навіть локація «АКУСТИКА» «зазвучала» для нас !!!
Також, користуючись нагодою, дякую всім ВАМ, хто приходить на екскурсії, за Вашу підтримку і теплі слова.
ДО НОВОЇ ЗУСТРІЧІ!!!
Ваша Віолетта.