До Міжнародного Дня інвалідів Культурним центром УТОГ була організована (04. 12. 2020 і 12.12 20.) екскурсія в Маріїнський палац.

Вишукане барокко, красиві фасади, дрібні деталі і цікава ліпнина — всі ці архітектурні особливості Маріїнського палацу багато років можна було побачити під час прогулянки поруч з палацом, або на фотографіях. Тільки у вересні цього року Маріїнський палац відкрили для екскурсій. Тому дуже багато бажаючих прийшло побачити своїми очима внутрішнє оздоблення резиденції президента нашої країни.

До Міжнародного дня інвалідів Культурний центр УТОГ організував дві екскурсії в Маріїнський палац (04.12.20 та 12.12.20). Де змогли не тільки помилуватися вишуканим барокко, красивим фасадом, цікавою ліпниною і відтвореним початковим виглядом Палацу. Його інтер’єр просто заворожує! Це і Зелений зал з оригінальними барокковими меблями, прикрасами, предметами декоративно-прикладного мистецтва 18-19 століття. Ми на власні очі побачили відомий паркет Маріїнського палацу з цінних порід дерева, який вражає майстерністю і красою малюнка. Настінний живопис привертає до себе увагу, адже деякі роботи виконані італійським художником Каміллою Алліауді, якого Олександр II особисто запросив для обробки палацового інтер’єру. А в Білому залі палацу проводяться офіційні прийоми на вищому рівні і інавгурація Президента України. А ще, згідно державного протоколу, під час візитів в палаці живуть короновані особи. Привертає увагу і вишукана їдальня, в центрі якої стоїть стіл сервірований посудом і столовими приборами виключно вітчизняного виробництва. Нам «по секрету» розповіли кумедну історію про те, що в палаці живе справжній привид, який іноді може і чашечку кави під час офіційного прийому «розлити».
Дізналися ми багато цікавого з історії не лише Палацу, а й України. А, на пам’ять про цю екскурсію залишилися звичайно ж фото …. з деякими з них хочеться Вас ознайомити

 

Фото Віолетта Махоріна.

 

 

Фото Павло Моргунов.

 

Тест підготувала Віолетта Махоріна.