9 березня українці у всьому світі відзначають 207-ту річницю з дня народження українського Кобзаря, Тараса Шевченка.

День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

Я бажаю з Вами поділитися враженням ще про одну цікаву екскурсію. В 2020 році ми відвідали два з трьох музеїв, присвячених Тарасу Шевченку, в Києві (Національний музей Тараса Шевченка 27.03. 2020.).
Цей музей один з найбільших музеїв Європи. А його будівля — пам’ятник архітектури, колись був палацем відомого мецената Миколи Терещенка. Після останньої реставрації цієї будівлі повернули первісний вигляд. Тому так приємно зануритися в атмосферу XIX століття і дізнатися більше про історію життя і творчості Великого Тараса.
Багато з нас знають більше Тараса Григоровича Шевченка як поета, але те, що він ще дуже добре малював, знають не всі. Тарас Шевченко був відомий не лише як поет, але і як талановитий художник. Його спадщина складається з пейзажів, графічних робіт, автопортретів, офортів та налічує понад тисячу мистецьких творів. В експозиції цього музею представлено дуже багато його робіт. Дійсно, він був не тільки великим поетом, а й художником! Ми самі в цьому переконалися!
Одну з його робіт навіть порівнюють з «Сікстинської мадонною» Рафаеля — це відома картина Тараса Шевченка «Катерина», яка ніколи не отримувала ніяких нагород. Але ця робота гідна захоплення!
В експозиції представлено дуже багато і інших оригінальних його картин і малюнків, а так само особисті речі, книги, фотографії, в одному із залів перебуває посмертна маска Великого поета і художника.
Тарас Шевченко був кріпаком і звичайно ж мріяв про волю! У цьому музеї зберігається картина,яка належить пензлю іншого відомого художника того часу Карла Брюлова «Портрет Жуковського» від продажу якої викупили Тараса Шевченка з кріпацтва.
Відвідавши цікаві і пізнавальні екскурсії, пов’язані з історією життя та творчості Тараса Шевченка, переконуєшся, що його по праву називають генієм українського народу і без його імені неможливо уявити собі літературу і культуру України.

Текст та фото : Віолетта Махоріна,