Веселе свято проводів зими і наступаючої весни — це, звичайно ж, Масляна!

На честь Масляної в місті були організовані масові гуляння. Наш вибір припав на «Запальну Масляну» яка проводиться на ВДНГ (13 і 14 березня 2021 року). Де спеціально до свята територію прикрасили в народному стилі, встановили тематичні фотозони і солом’яні лабіринти для дітей. А ще всіх чекало частування млинцями і не тільки під відкритим небом, народні гуляння, концертна програма за участю українських виконавців і спалення опудала.
Можна було взяти участь в майстер-класі з приготування млинців від підприємства з виготовлення молочної продукції «Ферма». Чим ми з задоволенням і скористалися, а потім навіть змогли і спробувати мініатюрні млинчики з шоколадною начинкою.

Масляна — найвеселіше свято. Воно буває в кінці лютого-початку березня. Це останній тиждень перед Великим пасхальним постом. Масляна завжди вважалася великим святом. Народ його відзначав жартами, іграми, танцями, кулачними боями і ситними застіллями, обов’язково з млинцями. Святкують Масляну 7 днів, і кожен день має свою назву і святкують по — особливому.

Головною стравою святкового столу були … млинці. Блін — це символ маленького сонця. Його обов’язково змащували олією, тому і пішла назва свята Масляної. Змастити млинець маслом, значить задобрити сонечко, яке подарує теплу весну. А кругла форма і золотистий колір млинців вважалися символами багатства.

Прощена неділя — останній день Масляної,в який спалювали опудало Масляної зроблене з соломи, яке повинно було простояти весь масляний тиждень і було символом закінченням зими і настання весни. Неділя — це останній день перед Великим постом. У цей день прийнято у всіх просити вибачення за завдані образи.

Ось так прийнято прощатися з Масницею і з зимою.

Хочеться побажати всім Вам: «Нехай підуть із зимою всі ваші негаразди, печалі, невдачі, сльози — все погане, що було у вас в минулому році!»

Текст і фото підготувала Віолетта Махоріна