Люди повинні пам’ятати про Чорнобиль заради майбутнього, знати про небезпеку радіації і робити все, щоб подібні катастрофи ніколи більше не повторювалися.
З0 травня КЦ УТОГ була організована екскурсія на виставку «Чорнобиль. Подорож», яка проходить на ВДНГ (м.Київ).
З моменту катастрофи на Чорнобильській АЕС минуло 35 років. Аварія стала однією з найважчих катастроф в світі. Наслідки, якої ще більш семи десятиліть відчуватимуть люди.

Ця виставка розповідає про події, якими запам’ятався 1986 рік у історії людства, містять багато матеріалів про аварію на ЧАЕС та її ліквідації, про людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986 року, і пропонують замислитися над подальшою долею Чорнобиля і його майбутнім.

Подібні виставки в цікавій та доступній формі доносять інформацію про причини такої трагедії, її наслідки та висновки, які повинна зробити з цієї аварії, як в нашій країні так і в усьому світі.
Експозиція створена за допомогою нового напряму у виставковій роботі: інтерактивності і мультимедийности. Тобто людина сама повинна «добувати» інформацію читаючи стенди, дивлячись мультимедійні пристрої (на планшетах, також є стенди, де потрібно прикласти долоню і з’являється інформація на спеціальному екрані, завдяки сучасним VR-технологіям у віртуальному режимі можна «відвідати» і Чорнобиль).
Дуже гарне не тільки технічне забезпечення виставки, а й художнє оформлення (монумент «Прометей» — символ Прип’яті, зелений острівець з живими деревами, кущами, травою — як символ оновлення та початку нового життя в Зоні відчуження). Сама виставка складається з семи смислових блоків, де можна подивитися архівні фотографії і відеоматеріали; дізнатися спогади ліквідаторів та очевидців; подивитися роботи художників…
На екскурсію прийшло понад 80 чол. Ми розділилися на 3 групи для більш комфортного ознайомлення з експозицією даної виставки.
Хочеться подякувати нашим перекладачів жестової мови: Олександру Горлачову, Сергію Вовку та Світлані Ковальчук за їх чуйність. За допомогою їх рук виставка стала нам більш зрозумілою. Як говориться: «Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути».
Пропонуємо Вашій увазі фото з виставки «Чорнобиль. Подорож».

 

ekskurs_chornobil_podorog_vdng_300521

 

 

 

Текст та фото — Віола Махоріна.