Цього року у вересні Всесвітня федерація глухих відзначатиме свій 70-річний ювілей, та й традиційно цей місяць багатий подіями зі світу глухих, адже на честь створення ВФГ було запроваджено у останню неділю вересня відзначення Міжнародного дня глухих.

Пізніше було запропоновано організовувати в усьому світі більш вагомі заходи: в 1958 році в Римі, Італія, вперше був проведений Міжнародний тиждень глухих, який перетворився в глобальний рух за єдність глухих, спрямований на підвищення обізнаності суспільства про проблеми, з якими стикаються люди з порушеннями слуху.

Нещодавно до назви заходів внесені зміни: за рішенням XVI Генеральної Асамблеї Всесвітньої федерації глухих (ВФГ) з 2021 року змінено назву Міжнародного тижня глухих на Міжнародний тиждень глухих людей (IWDP).

Отже, з метою відзначення Міжнародного тижня глухих людей (20–26 вересня 2021 року) та Міжнародного дня жестових мов (23 вересня 2021 року) Центральне правління УТОГ, з врахуванням санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні,  у період з 20 до 26 вересня 2021 року планує проведення циклу заходів, який завершується Міжнародним днем глухих (26 вересня 2021 року).

Мета заходів до Міжнародного тижня глухих людей – привернення уваги державних органів та громадськості до діяльності УТОГ та проблем осіб з порушеннями слуху, поширення інформації про можливість забезпечення доступності для осіб з порушеннями слуху за допомогою системи відеозв’язку «Сервіс УТОГ» та інше.

 

afisha_mtgl

 

afisha_260921 (1)

 

afisha_260921 (2)